Na zachodzie bez zmian… czyli rzecz o I wojnie światowej

4 czerwca 2020 r. Odbył się finał Konkursu historycznego „Na zachodzie bez zmian… czyli rzecz o I wojnie światowej”. W konkursie wzięło udział 15 uczniów klas siódmych. Każda z pięciu klas miała swoich przedstawicieli. I etap składał się z testu rozwiązywanego on-line. Poziom wiedzy uczestników był bardzo wysoki i wyrównany, a o awansie do II etapu – finałowej „piątki”, decydowały pojedyncze punkty.

II etap przebiegał zgodnie z zasadami teleturnieju „1 z 10” prowadzonego w telewizji przez znanego dziennikarza Tadeusza Sznuka. W rolę prowadzącego wcielił się uczeń klasy 7b – laureat olimpiady historycznej – Janek. Nad całością czuwał nauczyciel historii – Wojciech Żuk.

Po emocjonującej rozgrywce, kiedy oprócz wiedzy historycznej należało też wykazać się umiejętnościami strategicznymi. Zwyciężczynią konkursu została Tosia z klasy 7b, która ustanowiła pierwszy rekord tego konkursu zdobywając 161 punktów! Na kolejnych miejscach uplasowali się uczniowie klasy 7d – Mikołaj i Leon.

Oba etapy odbyły się na platformie Zoom a uczestnikom w finale kibicowali koledzy z klasy oraz nauczyciele z dyrekcją i Zarządem Fundacji Szkolnej na czele.

Laureatom i uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!​